Návody na praktické cvičenia z Anatómie 2 pre študentov Všeobecného lekárstva
Návody na praktické cvičenia z predmetu Anatómia 2 sú určené pre študentov študijného programu Všeobecné lekárstvo a obsahujú okruhy tém, ktoré majú študenti zvládnuť na jednotlivých praktických cvičeniach počas semestra. Predstavená bude stavba brušnej steny, retroperitoneum, orgány brucha, panvy, panvové dno, lebka, svaly, cievy, nervy hlavy a krku a neuroanatómia.
Videá k praktickým cvičeniam z anatómie - tráviaci systém a brucho
Príspevok predstavuje súbor edukačných videí určených pre štúdium anatómie tráviaceho systému a brucha v rámci predmetu Anatómia 1 pre študentov Všeobecného lekárstva. Videozáznamy obsahujú okrem obrazovej dokumentácie aj odbornú anatomickú terminológiu jednotlivých štruktúr a poskytujú tak možnosť individuálnej prípravy na praktické cvičenia.
Videá k praktickým cvičeniam z anatómie - brucho a panva
Príspevok predstavuje súbor edukačných videí určených pre štúdium anatómie hornej končatiny v rámci predmetu Anatómia 2 pre študentov všeobecného lekárstva. Videozáznamy obsahujú okrem obrazovej dokumentácie aj odborné názvoslovie anatomických štruktúr a poskytujú tak možnosť individuálnej prípravy na praktické cvičenia.
Videá k praktickým cvičeniam z anatómie - hrudník a dýchací systém
Príspevok predstavuje súbor edukačných videí určených pre štúdium anatómie hrudníka a dýchacieho systému v rámci predmetu Anatómia 1 pre študentov všeobecného lekárstva. Videozáznamy obsahujú okrem obrazovej dokumentácie aj odbornú terminológiu jednotlivých anatomických štruktúr a poskytujú tak možnosť individuálnej prípravy na praktické cvičenia.
Anatómia 1 pre študentov Všeobecného lekárstva
Prezentácie predstavujú súbor prednášok určených pre študentov 1. ročníka Všeobecného lekárstva. Jednotlivé prednášky korelujú s aktuálnou osnovou predmetu a majú slúžiť študentom ako pomocný učebný materiál špecifikujúci rozsah preberanej problematiky, ktorý je potrebné zvládnuť v prvom roku štúdia.
Anatómia 1 pre študentov Zubného lekárstva
Prezentácie predstavujú ucelený súbor prednášok z anatómie pre študentov 1. ročníka Zubného lekárstva. Jednotlivé prednášky korelujú s aktuálnou osnovou predmetu a majú slúžiť študentom ako pomocný učebný materiál špecifikujúci rozsah preberanej problematiky, ktorý je potrebné zvládnuť v prvom roku štúdia.
Videá k praktickým cvičeniam z anatómie - horná končatina
Príspevok predstavuje súbor edukačných videí určených pre štúdium anatómie hornej končatiny v rámci predmetu Anatómia 1 pre študentov všeobecného lekárstva. Videozáznamy obsahujú okrem obrazovej dokumentácie aj odborný výklad jednotlivých anatomických štruktúr a poskytujú tak možnosť individuálnej prípravy na praktické cvičenia.
Návody na praktické cvičenia z Anatómie 1 pre študentov Všeobecného lekárstva
Návody na praktické cvičenia z predmetu Anatómia 1 sú určené pre študentov študijného programu Všeobecné lekárstvo a obsahujú okruhy tém, ktoré majú študenti zvládnuť na jednotlivých praktických cvičeniach v rámci zimného semestra. V jednotlivých návodoch nájdu študenti najdôležitejšie informácie potrebné pre zvládnutie praktickej časti anatómie hornej a dolnej končatiny, hrudníkovej steny a hrudníkových orgánov, brušnej steny a brušných orgánov.
Multidisciplinárny pohľad na obličky
Príspevok prináša základné informácie z anatómie, histológie, biochémie, fyziológie ako aj patológie obličky. Keďže bol pripravovaný v spolupráci so študentmi, ktorí sami absolvovali všetky predklinické disciplíny, mal by predovšetkým pomôcť študentom medicíny v komplexnom pohľade na obličky a deje, ktoré sa v nich odohrávajú. Určite bude vhodnou pomôckou aj pre starších medikov, ktorí si budú chcieť svoje vedomosti "oprášiť".
Výučbový materiál bol pripravený a vydaný s podporou projektu KEGA – 3/7130/09.
Multidisciplinárny pohľad na pečeň
Príspevok prináša základné informácie z anatómie, histológie, biochémie, fyziológie ako aj patológie pečene, ktorá je centrálnym metabolickým orgánom. Keďže bol pripravovaný v spolupráci so študentmi, ktorí sami absolvovali všetky predklinické disciplíny, mal by predovšetkým pomôcť študentom medicíny v komplexnom pohľade na pečeň a deje, ktoré sa v nej odohrávajú. Určite bude vhodnou pomôckou aj pre starších medikov, ktorí si budú chcieť svoje vedomosti "oprášiť".
Výučbový materiál bol pripravený a vydaný s podporou projektu KEGA - 3/7130/09.