Multidisciplinárny pohľad na pečeň

Príspevok prináša základné informácie z anatómie, histológie, biochémie, fyziológie ako aj patológie pečene, ktorá je centrálnym metabolickým orgánom. Keďže bol pripravovaný v spolupráci so študentmi, ktorí sami absolvovali všetky predklinické disciplíny, mal by predovšetkým pomôcť študentom medicíny v komplexnom pohľade na pečeň a deje, ktoré sa v nej odohrávajú. Určite bude vhodnou pomôckou aj pre starších medikov, ktorí si budú chcieť svoje vedomosti "oprášiť".

Výučbový materiál bol pripravený a vydaný s podporou projektu KEGA - 3/7130/09.

Autori poskytujú charakteristiku pečene z pohľadu rôznych medicínskych odborov.

Kľúčové slová: pečeň, anatómia, histológia, biochémia, fyziológia, patológia

autor: Mária Mareková, Gabriel Sólya, Štefan Tóth, Jarmila Veselá | pracovisko: Ústav lekárskej a klinickej biochémie, Ústav histológie a embryológie | publikované: 9.1.2012 | posledné úpravy: 9.1.2012
citácia: Mareková Mária, Gabriel Sólya, Štefan Tóth, Jarmila Veselá: Multidisciplinárny pohľad na pečeň. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 9.1.2012, posledná aktualizácia 9.1.2012 [cit. 2017-11-25] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=135>. ISSN 1337-7000.