MEFANET 2010

Vzdelávacia sieť lekárskych fakúlt MEFANET organizovala konferenciu MEFANET 2010. Štvrtý ročník konferencie, tradične zameranej na rozvoj výučby lekárskych disciplín pomocou moderných informačných technológií sa uskutočnil v dňoch 24. – 25. 11. 2010 v Brne, Hotel Voroněž I. MEFANET 2010 ponúkol priestor pre výmenu skúseností pedagógov a študentov lekárskych a zdravotníckych odborov s odborníkmi z oblasti zdravotníckej informatiky a elektronickej podpory výučby. Okrem tém akými sú eLearning, telemedicína či moderné informačné a komunikačné technológie, bola tohtoročná konferencia zameraná aj veľmi konkrétne na elektronickú podporu výučby v morfologických odboroch medicíny. Motto konferencie bolo "eLearning v pre- a postgraduálnom štúdiu anatómie, histológie a embgyológie človeka.

Hlavné témy konferencie MEFANET 2010:

• Informačné a komunikačné technológie a ich aplikácie vo výučbe lekárskych odborov:
    • telemedicína,
    • webové obrazové archívy,
    • výučbové portály,
    • multimediálne učebné pomôcky.
  • Elektronická podpora výučby v bakalárskych a magisterských študijných programoch na lekárskych fakultách.
  • Informačné a komunikačné technológie v celoživotnom vzdelávaní lekárov a zdravotníckych pracovníkov.
  • Skúsenosti pedagógov a študentov s využitím informačných technológií vo výučbe lekárskych odborov:
    • hodnotenie kvality obsahu elektronických informačných zdrojov,
    • podpora výučby zahraničných študentov.
  • Metodika pre efektívnu tvorbu elektronických učebných pomôcok.
  • Legislatívna problematika, autorské práva.
  • Multimediálne učebné pomôcky pre výučbu lekárskych odborov:
    • eLearning v morfologických odboroch medicíny.
pdf MEFANET 2010 - druhé oznámenie Stiahnuť - MEFANET 2010 - druhé oznámenieOtvoriť v novom okne - MEFANET 2010 - druhé oznámenie 13.9.2010 1.78 MB ktokoľvek Creative Commons License
pdf MEFANET 2010 - pozvánka Stiahnuť - MEFANET 2010 - pozvánkaOtvoriť v novom okne - MEFANET 2010 - pozvánka 3.11.2010 259.3 KB ktokoľvek Creative Commons License
pdf MEFANET 2010 - program Stiahnuť - MEFANET 2010 - programOtvoriť v novom okne - MEFANET 2010 - program 30.11.2010 5.13 MB ktokoľvek Creative Commons License
Odkazy:
Odkaz   Dátum Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia
html Konferencia MEFANET 2010 Prejsť - Konferencia MEFANET 2010Otvoriť v novom okne - Konferencia MEFANET 2010 14.10.2011 ktokoľvek

Kľúčové slová: MEFANET

Odbor:

autor: Jaroslav Majerník | pracovisko: Ústav lekárskej informatiky | publikované: 6.9.2010 | posledné úpravy: 30.11.2010
citácia: Majerník Jaroslav: MEFANET 2010. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 6.9.2010, posledná aktualizácia 30.11.2010 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=64>. ISSN 1337-7000.