MEFANET 2009

Vzdelávacia sieť lekárskych fakúlt MEFANET usporiadala konferenciu MEFANET 2009. Tretí ročník konferencie, tradične zameraný na rozvoj výučby lekárskych disciplín pomocou moderných informačných technológií sa konal v dňoch 25. – 27. 11. 2009 v Brne, Hotel Voroněž I. MEFANET 2009 ponúkol priestor pre výmenu skúseností pedagógov a študentov lekárskych a zdravotníckych odborov s odborníkmi z oblasti zdravotníckej informatiky a elektronickej podpory výučby. Okrem tém akými sú e-learning, telemedicína či moderné informačné a komunikačné technológie, bola tohtoročná konferencia zameraná aj veľmi konkrétne na elektronickú podporu výučby v odbore onkológia.

Hlavné témy konferencie MEFANET 2009:

• Informačné a komunikačné technológie a ich aplikácie vo výučbe lekárskych odborov:
    • telemedicína,
    • webové obrazové archívy,
    • výučbové portály,
    • multimediálne učebné pomôcky.
  • Elektronická podpora výučby v bakalárskych a magisterských študijných programoch na lekárskych fakultách.
  • Informačné a komunikačné technológie v celoživotnom vzdelávaní lekárov a zdravotníckych pracovníkov.
  • Skúsenosti pedagógov a študentov s využitím informačných technológií vo výučbe lekárskych odborov:
    • hodnotenie kvality obsahu elektronických informačných zdrojov,
    • podpora výučby zahraničných študentov.
  • Metodika pre efektívnu tvorbu elektronických učebných pomôcok.
  • Legislatívna problematika, autorské práva.
  • Multimediálne učebné pomôcky pre výučbu lekárskych odborov:
    • E-learning v onkológii: cesta k výučbe liečebných štandardov.

Aktuálne informácie o projekte a konferenciách MEFANET sú zverejnené aj na stránkach www.mefanet.cz.

pdf MEFANET 2009 - druhé oznámenie Stiahnuť - MEFANET 2009 - druhé oznámenieOtvoriť v novom okne - MEFANET 2009 - druhé oznámenie 21.9.2009 488.32 KB ktokoľvek Creative Commons License
Odkazy:
Odkaz   Dátum Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia
html Konferencia MEFANET 2009 Prejsť - Konferencia MEFANET 2009Otvoriť v novom okne - Konferencia MEFANET 2009 14.10.2011 ktokoľvek Creative Commons License

Kľúčové slová: MEFANET

Odbor:

autor: Jaroslav Majerník | pracovisko: Ústav lekárskej informatiky | publikované: 8.4.2009 | posledné úpravy: 26.3.2010
citácia: Majerník Jaroslav: MEFANET 2009. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 8.4.2009, posledná aktualizácia 26.3.2010 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=26>. ISSN 1337-7000.