Práca s textovým editorom nielen pre študentov

Spracovanie textových dokumentov patrí k základom počítačovej gramotnosti. Používatelia by mali pochopiť fundamentálne princípy práce s textovým editorom a mali by byť schopní vykonávať operatívne úlohy spojené s vytváraním, formátovaním a konečnými úpravami tak, aby vytvárané dokumenty boli pripravené k ďalšej distribúcii. Zvládnutie pokročilejších funkcií textových editorov však vyžaduje skúsenosti, ktoré je okrem iného potrebné budovať aj štúdiom rozsiahlych manuálov a návodov.

Textový editor MS Office Word má v domácich i kancelárskych podmienkach široké uplatnenie. Predstavuje výkonný a univerzálny nástroj pre tvorbu rôznych dokumentov, počnúc jednoduchými poznámkami až po rozsiahle odborné i vedecké publikácie. Používatelia sa však učia pracovať so softvérovými aplikáciami rôznymi spôsobmi, a často im ani po prečítaní podrobného návodu nie je jasné ako majú pri úpravách textu a používaní jednotlivých funkcií postupovať. Na druhej strane, mnoho ľudí sa lepšie učí z praktických ukážok či videí. Preto je ľahšie používateľom ukázať ako majú niečo urobiť než písať siahodlhé manuály a eventuálne ich aj vysvetľovať po telefóne.

V tomto príspevku nájdete názorné video návody pre efektívne využívanie vybraných funkcií textového editora MS Office Word.

flv Vytvorenie obsahu Prehrať - Vytvorenie obsahuPrehrať v novom okne - Vytvorenie obsahu 9.11.2008 3.12 MB registrovaný používateľ Creative Commons License
flv Aktualizácia obsahu Prehrať - Aktualizácia obsahuPrehrať v novom okne - Aktualizácia obsahu 9.11.2008 1.56 MB registrovaný používateľ Creative Commons License
flv Číslovanie strán Prehrať - Číslovanie stránPrehrať v novom okne - Číslovanie strán 10.12.2008 2.85 MB registrovaný používateľ Creative Commons License
flv Označenie strán názvom kapitoly Prehrať - Označenie strán názvom kapitolyPrehrať v novom okne - Označenie strán názvom kapitoly 17.11.2008 5.86 MB registrovaný používateľ Creative Commons License
flv Číslovaný zoznam Prehrať - Číslovaný zoznamPrehrať v novom okne - Číslovaný zoznam 15.1.2009 1.38 MB registrovaný používateľ Creative Commons License
flv Hromadná korešpondencia Prehrať - Hromadná korešpondenciaPrehrať v novom okne - Hromadná korešpondencia 31.3.2009 21.31 MB registrovaný používateľ Creative Commons License
flv Tabulátory I, text Prehrať - Tabulátory I, textPrehrať v novom okne - Tabulátory I, text 31.3.2009 8.91 MB registrovaný používateľ Creative Commons License
flv Tabulátory II, čísla Prehrať - Tabulátory II, číslaPrehrať v novom okne - Tabulátory II, čísla 31.3.2009 5.64 MB registrovaný používateľ Creative Commons License

Kľúčové slová: textový editor, spracovanie textu, MS Office Word, video návod

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 1
rating
používateľské hodnotenie

autor: Jaroslav Majerník, Marián Švída, Ján Krivoš-Belluš | pracovisko: Ústav lekárskej informatiky | publikované: 9.11.2008 | posledné úpravy: 9.3.2011
citácia: Majerník Jaroslav, Marián Švída, Ján Krivoš-Belluš: Práca s textovým editorom nielen pre študentov. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 9.11.2008, posledná aktualizácia 9.3.2011 [cit. 2017-11-25] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=21>. ISSN 1337-7000.