Medicínska informatika

Medicínska informatika predstavuje vednú disciplínu zaoberajúcu sa systematickým spracovaním údajov, informácií a poznatkov v medicíne a zdravotnej starostlivosti. Informatika v medicíne má teda svoje nezastupiteľné miesto a ovplyvňuje fungovanie celého systému zdravotníctva i vzdelávacej prípravy jeho zamestnancov. Priložené prezentácie a učebnica sumarizújú súbor poznatkov, ktoré jo možné použiť ako základ pri štúdiu tejto problematiky.

Autor poskytuje študentom podklady k predmetu Medicínska informatika.

Práca vznikla v rámci riešenia projektu národnej grantovej agentúry KEGA 3/6329/08 "Laboratórium virtuálnej nemocnice na báze nemocničných informačných systémov".

Základné informácie k predmetu 15.9.2019 1.45 MB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License
 Základné pojmy 13.2.2019 303.55 KB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License
 Medicínska informatika - učebnica 24.9.2016 1.65 MB registrovaný používateľ Creative Commons License

Predmety/kurzy