Diferenciálna diagnostika ascitu

Ascites je nahromadenie tekutiny v dutine brušnej a patrí medzi časté príznaky ochorenia tam uložených orgánov. Diferenciálna diagnostika je pomerne jednoduchá, napriek tomu občas spôsobuje problémy vzhľadom k množstvu potencionálnych príčin ascitu. V tejto prezentácii prinášame jednoduché zhrnutie príčin a najbežnejších diagnostických postupov z pohľadu medicíny založenej na dôkazoch.

Autori v prezentácii prezentujú príčiny vzniku, spôsoby diagnostiky a vyšetrovania ascitu.

Kľúčové slová: ascites, diferenciálna diagnostika

Tento príspevok nebol skontrolovaný garantom obsahu portálu.

autor: Martin Janičko, Peter Jarčuška | pracovisko: I. interná klinika | publikované: 29.9.2010 | posledné úpravy: 29.9.2010
citácia: Janičko Martin, Peter Jarčuška: Diferenciálna diagnostika ascitu. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 29.9.2010, posledná aktualizácia 29.9.2010 [cit. 2017-11-25] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=65>. ISSN 1337-7000.