Interná propedeutika pre študentov Všeobecného lekárstva

Prezentácie predstavujú súbor prednášok určených pre študentov 3. ročníka Všeobecného lekárstva. Jednotlivé prednášky korelujú s aktuálnou osnovou predmetu Interná propedeutika a majú slúžiť študentom ako pomocný učebný materiál špecifikujúci rozsah preberanej problematiky, ktorý je potrebné zvládnuť v zimnom semestri tretieho roka štúdia.

Prezentácie obsahujú poznámky k témam: hlavné príznaky pri ochoreniach GIT (pečeň, žlčník a pankreas), ochoreniach obličiek a močových ciest, perkusia - pľúca, srdce, brucho - fyziologické a patologické nálezy, auskultácia pľúc, auskultačné nálezy pri najčastejších ochoreniach (bronchitída, bronchiálna astma, pneumotorax, pneumonický a pleuritický syndróm), auskultácia srdca - základný fyzikálny nález, kvality oziev, šelesty, fyzikálny nález pri najčastejších ochoreniach srdca (inšpekcia, palpácia, auskultácia), základy elektrokardiografie - normálna EKG krivka, patologické zmeny jej častí, EKG pri hypertrofii ľavej a pravej komory a zmenách elektrolytov, základy elektrokardiografie - chronický koronárny syndróm, akútny infarkt myokardu, pľúcna embólia, chronické pľúcne srdce, myokarditídy a perikarditídy, základy elektrokardiografie - poruchy rytmu, základy RTG vo vnútornom lekárstve, RTG hrudníka – patologické nálezy a pod.

Koža a adnexá kože 4.10.2023 2.94 MB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License
 Fyzikálne vyšetrovacie metódy 4.10.2023 637.5 KB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License
 Palpácia 12.10.2023 3.03 MB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License
 Hlavné príznaky pri ochoreniach GITu (pečeň, žlčník, pankreas) a ochoreniach obličiek a močového traktu 26.10.2023 544.42 KB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License