Chirurgia 3 pre študentov Zubného lekárstva

Prednášky sú určené pre študentov zubného lekárstva ako doplnkový vzdelávací materiál predmetu Chirurgia 3. Prednášky zahŕňajú témy ako: úraz, úrazovosť, prevencia úrazov, pracovný, nepracovný úraz (kategórie úrazov), hromadný úraz, katastrofa, zvláštnosti vojnových poranení a ich ošetrenie, otvorené poranenia – typy otvorených poranení, zatvorené poranenia – typy zatvorených poranení, šok, patogenéza šoku, prejavy šoku, laboratórna dg, klinika, liečba, orgánové zlyhanie, zlomeniny a luxácie, prvá pomoc, konzervatívna liečba, hojenie zlomenín a poruchy hojenia zlomenín, poranenia spôsobené teplom a chladom.

Autor poskytuje študentom Zubného lekárstva podklady z vybraných prednášok k predmetu Chirurgia 3.

Zvláštnosti vojnových poranení 5.10.2020 333.86 KB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License
 Šok, patogenéza šoku, prejavy šoku 24.11.2020 885.79 KB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License