Chirurgia 2 pre študentov Všeobecného lekárstva

Prednášky sú určené pre študentov všeobecného lekárstva ako doplnkový vzdelávací materiál predmetu Chirurgia 2. Prednášky zahŕňajú témy ako chirurgia krku, štítnej žľazy a prištítnych teliesok; chirurgický zákrok na hrudnej stene; chirurgia prsníka; chirurgia mediastína, pažeráka a bránice a mnoho ďalších súvisiacich tém.

Autori prezentujú témy zamerané na oblasti ako sú chirurgia krku, štítnej žľazy a prištítnych teliesok; chirurgia hrudníkovej steny a mediastína; chirurgia trachey, pľúc a pleury; chirurgia pažeráka a bránice; chirurgia vrodených a získaných ochorení srdca; chirurgia tepien; chirurgické ochorenia žíl a lymfatického systému; chirurgia steny brušnej a hernie; chirurgické ochorenia pankreasu; chirurgia sleziny; chirurgia žlčníka a žlčových ciest; chirurgia pečene; ikterus z chirurgického hľadiska, portálna hypertenzia, hepatorenálny syndróm; chirurgia žalúdka a duodena.

Chirurgia krku, štítnej žľazy a prištítnych teliesok 29.9.2020 1.22 MB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License
 Chirurgia hrudníkovej steny 2.10.2020 3.35 MB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License
 Chirurgia mediastína 2.10.2020 3.8 MB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License
 Chirurgia trachey, pľúc a pleury 8.10.2020 3.54 MB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License