CLEVER Prípady virtuálnych pacientov z ortopédie

Virtuálne scenáre pre ortopédiu sú vyvíjané a zdokonaľované v rámci projektových aktivít autorov a ich primárnym cieľom je podporovať rozvoj kritického myslenia u študentov medicínskych a zdravotníckych odborov. Individuálne simulácie pacientov prispievajú k rozširovaniu prístupu učenia založeného na prípadoch, ktoré je blízke potrebám reálnej praxe.

Sú pre vás scenáre virtuálnych pacientov užitočné? Požadovali by ste virtuálnych pacientov aj z iných odborov? Máte nejaké pripomienky alebo návrhy na vylepšenie? Prosím, poskytnite nám váš názor vyplnením krátkeho dotazníka.

Autori vyvinuli a zdieľajú prípady virtuálnych pacientov pre ortopédiu.

Prípad VP ORTO 1
Dragoș Cristian Popescu
23 ročný muž prichádza na pohotovostné oddelenie. Má bolesti ľavého kolena, bolesť nesúvisí s fyzickým pohybom, ale je prítomná najmä v noci. Subfebrility počas minulého týždňa (37,8 °C). V osobnej anamnéze má uvedený osteosarkóm ľavej holennej kosti operovaný vo veku 14 rokov. Neužíva žiadne chronické lieky.

Prípad VP ORTO 2
Dragoș Cristian Popescu
18-ročný pacient prichádza ku svojmu všeobecnému lekárovi. Počas posledného týždňa sa uňho prejavuje subfebrilita (38 °C), je apatický a bez chuti do jedla. Pacient bol po úrazovej epizóde v 10 rokoch operovaný na pravom stehne. Aktuálne si nespomína na žiadne svoje posledné diagnózy. Doteraz je bez príznakov a bez chronických liekov.

Odkaz   Dátum Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia
 Prípad VP ORTO 1 6.3.2022 používateľ vzdelávacej siete MEFANET Creative Commons License
 Prípad VP ORTO 2 6.3.2022 používateľ vzdelávacej siete MEFANET Creative Commons License

Creative Commons LicenseObsah článku podlieha licencii Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko