CRP C-Reaktívny Protein

CRP – je dôležitý indikátor zápalu, ktorý spoľahlivo rozlíši baktériovú a vírusovú infekciu, deteguje chronický a systémový zápal. CRP je užitočný marker na monitorovanie aktivity chorobného procesu a ATB liečby.

Autorka v prezentácii "CRP C - Reaktívny Protein" rozoberá problematiku tohoto klasického plazmatického proteínu akútnej fázy.

pdf CRP C-Reaktívny Protein Stiahnuť - CRP C-Reaktívny ProteinOtvoriť v novom okne - CRP C-Reaktívny Protein 25.7.2008 3.17 MB registrovaný používateľ Creative Commons License

Kľúčové slová: C - reaktívny protein

autor: Ľudmila Podracká | pracovisko: Klinika detí a dorastu | publikované: 25.7.2008 | posledné úpravy: 25.7.2008
citácia: Podracká Ľudmila: CRP C-Reaktívny Protein. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 25.7.2008, posledná aktualizácia 25.7.2008 [cit. 2018-06-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=16>. ISSN 1337-7000.