Medicína založená na dôkazoch

Medicína založená na dôkazoch je predmetom, v rámci ktorého sú študentom doktorských a zdravotníckych študijných odborov ozrejmené informácie o systematickom medicínskom výskume, jeho výsledkoch ako aj o spôsoboch využívania rozsiahleho množstva relevantných medicínskych zdrojov. Študenti pochopia spôsoby kritického hodnotenia platnosti a sily klinicky najrelevantnejších vedeckých prác, ale aj to akým spôsobom môžu byť ich výsledky využívane v každodennej klinickej praxi.

Práca vznikla v rámci riešenia projektu národnej grantovej agentúry KEGA 011UPJŠ-4/2019 "Zvyšovanie kompetencií a úrovne kritického myslenia študentov medicínskych študijných programov s využitím simulačných nástrojov problémovo orientovaného vzdelávania a medicíny založenej na dôkazoch".

Autor poskytuje študetnom poznámky k problematike medicíny založenej na dôkazoch.

Základné pojmy 13.11.2019 283.57 KB používateľ vzdelávacej siete MEFANET Creative Commons License
 Prístup EBM 13.11.2019 518.42 KB používateľ vzdelávacej siete MEFANET Creative Commons License
 Klinické otázky 13.11.2019 477.32 KB používateľ vzdelávacej siete MEFANET Creative Commons License
 Hierarchia dôkazov 13.11.2019 295.86 KB používateľ vzdelávacej siete MEFANET Creative Commons License