Intraligamentárna anestézia

Intraligamentárna anestézia patrí k novším metódam miestneho znecitlivenia. Princípom je podanie malého množstva lokálneho anestetika do sulcus gingivalis a okamžitý nástup účinku. Hlavným princípom je vytvorenie vysokého tlaku, čo ju odlišuje od iných anestetických metód. Výhodou je takmer bezbolestný vpich a malý rozsah znecitlivenia. Nutné je technické vybavenie, znalosť a zručnosť podania intraligamentárnej anestézie. Táto technika je schopná poskytnúť dostatočnú analgéziu takmer vo všetkých výkonoch.

Autori poskytujú prezentáciu k téme Intraligamentárna anestézia.

pdf Intraligamentárna anestézia Stiahnuť - Intraligamentárna anestéziaOtvoriť v novom okne - Intraligamentárna anestézia 14.11.2018 405.83 KB registrovaný používateľ Creative Commons License

Kľúčové slová: Intraligamentárna anestézia

autor: Peter Harich, Zuzana Schwartzová, Vladimíra Schwartzová, Lucia Kurjanová, Jaroslav Ďurica, Peter Kizek | pracovisko: I. stomatologická klinika | publikované: 14.11.2018 | posledné úpravy: 14.11.2018
citácia: Harich Peter, Zuzana Schwartzová, Vladimíra Schwartzová, Lucia Kurjanová, Jaroslav Ďurica, Peter Kizek: Intraligamentárna anestézia. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 14.11.2018, posledná aktualizácia 14.11.2018 [cit. 2019-01-16] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=362>. ISSN 1337-7000.