CLEVER Prípady virtuálnych pacientov z kardiológie

Virtuálne scenáre pre kardiológiu sú vyvíjané a zdokonaľované v rámci projektových aktivít autorov a ich primárnym cieľom je podporovať rozvoj kritického myslenia u študentov medicínskych a zdravotníckych odborov. Individuálne simulácie pacientov prispievajú k rozširovaniu prístupu učenia založeného na prípadoch, ktoré je blízke potrebám reálnej praxe.

Sú pre vás scenáre virtuálnych pacientov užitočné? Požadovali by ste virtuálnych pacientov aj z iných odborov? Máte nejaké pripomienky alebo návrhy na vylepšenie? Prosím, poskytnite nám váš názor vyplnením krátkeho dotazníka.

Autori vyvinuli a zdieľajú prípady virtuálnych pacientov pre kardiológiu.

Prípad VP KARDIO 1
Irina Iuliana Costache a Adriana Ion
Mihai Popescu, 50-ročný muž, sa dostavil na pohotovosť pre nevoľnosť, vracanie, bolesti v epigastriu a na hrudníku. Uviedol, že tieto príznaky začali po zvýšenej fyzickej záťaži hodinu pred príchodom na oddelenie pohotovosti. Z jeho anamnézy vieme, že je hypertenzívny a má diabetes typu II.

Prípad VP KARDIO 2
Madalina Dumitrascu a Ureche Monica
Victor Ionescu, je 55-ročný muž, ktorý sa dostavil na pohotovosť po tom čo mal doma epizódu synkopy, sprevádznú dýchavičnosťou v pokoji. Pri rozhovore s pacientom zistíte, že je fajčiar a pracuje ako profesionálny vodič na veľké vzdialenosti. Pred 5 rokmi mu diagnostikovali chronickú venóznu insuficienciu, v súčasnosti však neužíva žiadne lieky.

Prípad VP KARDIO 1 1.3.2022 používateľ vzdelávacej siete MEFANET Creative Commons License
 Prípad VP KARDIO 2 1.3.2022 používateľ vzdelávacej siete MEFANET Creative Commons License