Diferenciálna diagnostika zlomenín tvárových kostí

V ambulancii maxilofaciálnej chirurgie, v ústavnej pohotovostnej službe prichádza 45 ročný pacient, p. Rosenberg, ktorý je privezený rýchlou lekárskou službou. Podľa prvej lekárskej pomoci bol pacient nájdený ležiaci na zemi, na ulici. V oblasti tváre mal mnohopočetné odreniny a modriny.

Sú pre vás scenáre virtuálnych pacientov užitočné? Požadovali by ste virtuálnych pacientov aj z iných odborov? Máte nejaké pripomienky alebo návrhy na vylepšenie? Prosím, poskytnite nám váš názor vyplnením krátkeho dotazníka.

Po prvotnom vyšetrení javil známky spolupráce a momentálneho vedomia. Tvrdil, že na to ako sa na zem dostal si nepamätá, prebral sa až po príchode záchrannej služby. Po prvotnom vyšetrení a zhodnotenia závažnosti stavu, bol privezený na spomínanú ambulanciu maxilofaciálnej chirurgie.

Aký bude náš ďalší postup?

Odkaz   Dátum Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia
 VP Diferenciálna diagnostika zlomenín tvárových kostí 3.2.2022 používateľ vzdelávacej siete MEFANET Creative Commons License

Creative Commons LicenseObsah článku podlieha licencii Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko