Komplikácie spôsobené bakteriálnou infekciou z nevyhovujúcej endodontickej koreňovej výplne

32 - ročný pacient sa dostavil na Kliniku stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie, kde bol ošetrený v Lekárskej službe prvej pomoci. Pacient udáva prítomnosť opuchu v oblasti prvého molára, ktorý bol už v minulosti endodonticky ošetrený. Toho času mu spôsobuje problémy prítomnosť opuchu v oblasti koreňa zuba vpravo dole. Pacient pociťuje celkovú telesnú slabosť.

Sú pre vás scenáre virtuálnych pacientov užitočné? Požadovali by ste virtuálnych pacientov aj z iných odborov? Máte nejaké pripomienky alebo návrhy na vylepšenie? Prosím, poskytnite nám váš názor vyplnením krátkeho dotazníka.

OA: udáva, že sa lieči na hypertenziu
AA: udáva liekovú alergiu na Cefalosporíny, ktorá sa u VP prejavuje kožnými eflorescenciami, pruritom a diarheou
LA: užíva pravidelne lieky na liečbu hypertenzie, magnesium a diuretiká
SA: ženatý, 2. deti, ktoré sú zdravé, zamestnaný ako vedecký pracovník, pracuje v infekčnom prostredí v mikrobiologickom laboratóriu. Posledné dva týždne má bolesti hrudníka a bolesť ľavého podbrušia.

Ako budete postupovať?

Odkaz   Dátum Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia
 VP Komplikácie spôsobené bakteriálnou infekciou z nevyhovujúcej endodontickej koreňovej výplne a zhotovenie vyhovujúcej koreňovej výplne. 2.2.2022 používateľ vzdelávacej siete MEFANET Creative Commons License

Creative Commons LicenseObsah článku podlieha licencii Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko