Princípy komunikácie medzi lekárom a pacientom

V prednáške sa študent oboznamuje s hlavnými faktormi, ktoré ovplyvňujú interakciu lekár - pacient, aké verbálne a neverbálne prvky sú používané v komunikácii v zdravotníctve, ako vplývajú na liečbu pacienta, tiež ako správne komunikovať s pacientmi s rôznymi ťažkosťami - hendikepovanými (pohybovo, zmyslovo, mentálne a rečovo), úzkostnými, pacientmi v strese. Dozvedia sa, ako zlepšiť komunikáciu a akých chýb sa v zdravotníckej praxi vyvarovať.

Autorka poukazuje na princípy komunikácie medzi lekárom a pacientom.

pdf Princípy komunikácie medzi lekárom a pacientom. Stiahnuť - Princípy komunikácie medzi lekárom a pacientom.Otvoriť v novom okne - Princípy komunikácie medzi lekárom a pacientom. 29.3.2017 805.16 KB registrovaný používateľ Creative Commons License

Kľúčové slová: vzťah lekár-pacient, verbálna komuniákácia, neverbálna komunikácia, pacienti so špecifickými potrebami

autor: Martina Chylová | pracovisko: I. psychiatrická klinika | publikované: 29.3.2017 | posledné úpravy: 30.3.2017
citácia: Chylová Martina: Princípy komunikácie medzi lekárom a pacientom. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 29.3.2017, posledná aktualizácia 30.3.2017 [cit. 2017-07-27] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=270>. ISSN 1337-7000.