Oblasti dolnej končatiny - topografia

Dolná končatina je rozdelená do niekoľkých oblastí - regiones. V každej z nich je popísané ohraničenie oblasti, ako aj povrchové a hĺbkové štruktúry (cievy a nervy), ktoré sa tu nachádzajú. Dôležitou súčasťou je vzájomný topografický vzťah štruktúr, tiež ich topografický vzťah k iným okolitým štruktúram.

Autorka popisuje topografickú anatómiu dolnej končatiny.

Kľúčové slová: dolná končatina, regiones, cievy, nervy

Odbor:

autor: doc. MVDr. Silvia Rybárová, PhD. | pracovisko: Ústav anatómie | publikované: 10.12.2010 | posledné úpravy: 31.10.2013
citácia: Rybárová Silvia: Oblasti dolnej končatiny - topografia. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 10.12.2010, posledná aktualizácia 31.10.2013 [cit. 2014-10-31] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=87>. ISSN 1337-7000.