Informácie o 1. autorovi článku z databázy:
doc. MUDr. Kvetoslava Rimárová, CSc.
kvetoslava.rimarova(at)upjs.sk
Ústav verejného zdravotníctva
Šrobárova 2
Košice
telefón: +421 55 234 3339
adresa: Šrobárova 2
041 80 Košice

The Health of the Roma People in Central and Eastern Europe

Témou predkladanej vedeckej monografie je zhrnutie základných poznatkov o zdraví rómskej minoritnej populácie. Publikácia popisuje determinanty zdravia rómskej populácie, analyzuje štúdie vybraných ochorení a parametrov z nasledovných skupín: infekčné ochorenia, štúdie rastu a vývinu detskej populácie a reprodukčné zdravie zahŕňajúce hodnotenie pôrodníckych, gynekologických a novorodeneckých ukazovateľov.

Rimárová K.: The Health of the Roma People in Central and Eastern Europe, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Equilibria, Košice 2010, ISBN 978-80-7097-822-1.

Monografia predstavuje komplexnú vedeckú prácu na 99 stranách rukopisu, s obsahom 17 tabuliek, 18 grafov 106 literárnych citácií. Monografia bola vydaná v rámci niekoľkých významných domácich a zahraničných projektov vrátane európskeho projektu EU Public Health „Migrant and Ethnic Health Observatory (MEHO), do ktorých v súčasnosti je, alebo bola autorka publikácie aktívne zapojená. Monografie je písaná v anglickom jazyku so slovenským sumárom. Monografia začína úvodom, históriou a postavením Rómov v Európe a vo svete, zaoberá sa všeobecnými existujúcimi údajmi o zdravotnom stave Rómov a o prístupe ku zdravotníckej starostlivosti.

Titulná strana

Rimárová K.: The Health of the Roma People in Central and Eastern Europe, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Equilibria, Košice 2010, ISBN 978-80-7097-822-1.

Kľúčové slová: rómska populácia, zdravie, infekčné ochorenia

Recenzované
informácie

Garant

prof. MVDr. Lýdia Čisláková, CSc.
Ústav verejného zdravotníctva, Lekárska fakulta UPJŠ
telefón: +421 55 234 1135
e-mail: lydia.cislakova(at)upjs.sk

Recenzenti

MUDr. Ján Kovaľ, PhD.
Klinika pediatrie, Fakulta zdravotníctva Prešovskej univerzity
telefón: 051 7012 558
e-mail: koval(at)fnsppresov.sk

prof. MUDr. Ivan Schréter, CSc.
Klinika infektológie a cestovnej medicíny, Lekárska fakulta UPJŠ
telefón: +421 55 615 2200
e-mail: ivan.schreter(at)upjs.sk

Mgr. Petra Szeghy
PDCS, Partners for Democratic Change Slovakia
telefón: +421 2
e-mail: petra(at)pdcs.sk

prof. MUDr. Ľudmila Ševčíková, CSc.
Ústav hygieny, Lekárska fakulta UK v Bratislave
telefón: +421 2 59357 463
e-mail: ludmila.sevcikova(at)fmed.uniba.sk

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 1
rating
používateľské hodnotenie

autor: Kvetoslava Rimárová | pracovisko: Ústav verejného zdravotníctva a hygieny | publikované: 10.11.2010 | posledné úpravy: 27.6.2011
citácia: Rimárová Kvetoslava: The Health of the Roma People in Central and Eastern Europe. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 10.11.2010, posledná aktualizácia 27.6.2011 [cit. 2017-09-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=84>. ISSN 1337-7000.