Liečba v psychiatrii - antidepresíva, stabilizátory nálady

Prednáška poukazuje na antidepresíva najčastejšie používané v klinickej praxi, kritériá ich výberu pre pacienta, ich nežiaduce účinky. Tiež sa v nej nachádzajú informácie o akútnych stavoch v psychiatrii spojených s antidepresívami, ako napr. syndróm z vysadenia, serotonínový syndróm. V prednáške sú uvedené aj stabilizátory nálady, popísané je ich využitie v klinickej praxi a ich účinnosť a tolerability pacientom.

Autorka prezentuje prístupy liečby v psychiatrii zamerané na antidepresíva a stabilizátory nálady.

Antidepresíva a tymostabilizéry 15.4.2024 750.82 KB používateľ na príslušnej univerzite Creative Commons License