Poruchy puberty

Poruchy puberty je prednáška učená študentom 5. a 6. ročníka všeobecného lekárstva ako aj študentom 4. ročníka zubného lekárstva. V úvode sa zaoberá fyziologickým priebehom puberty a odlišnostiam vo vývoji medzi pohlaviami. V špeciálnej časti podrobne rozoberá príčiny predčasnej a oneskorenej puberty  ako aj možnosti diagnostiky a následnej liečby jednotlivých chorobných stavov.

Autorka charakterizuje problematiku porúch v období puberty.

pdf Poruchy puberty Stiahnuť - Poruchy pubertyOtvoriť v novom okne - Poruchy puberty 27.3.2017 1.11 MB registrovaný používateľ Creative Commons License

Kľúčové slová: fyziológia puberty, predčasná puberta, oneskorená puberta

autor: Juliana Ferenczová | pracovisko: Klinika detí a dorastu | publikované: 27.3.2017 | posledné úpravy: 28.3.2017
citácia: Ferenczová Juliana: Poruchy puberty. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 27.3.2017, posledná aktualizácia 28.3.2017 [cit. 2017-10-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=265>. ISSN 1337-7000.