Diabetes mellitus v detskom veku

Diabetes mellitus v detskom veku je prednáška určená pre poslucháčov 5. a 6. ročníka všeobecného lekárstva a 4. ročník a zubného lekárstva. Je zameraná na diferenciálnu diagnostiku hyperglykémie v detskom veku. Podrobne sa venuje najčastejším príčinám  hyperglykémie u detí. Podrobne rozoberá diabetes mellitus I. typu od etiopatogenézy cez klinický obraz, laboratórne nálezy, princípy liečby a možné komplikácie a pridružené ochorenia.

Diabetes mellitus v detskom veku.

Kľúčové slová: hyperglykémia, diabetes mellitus I. typu u detí, hyperglykémia, diabetes mellitus I. typu u detí

autor: Juliana Ferenczová | pracovisko: Klinika detí a dorastu | publikované: 21.3.2017 | posledné úpravy: 21.3.2017
citácia: Ferenczová Juliana: Diabetes mellitus v detskom veku. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 21.3.2017, posledná aktualizácia 21.3.2017 [cit. 2017-10-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=262>. ISSN 1337-7000.