Artériová hypertenzia u detí a adolescentov

Artériová hypertenzia u detí a adolescentov je prednáška pre študentov lekárskych fakúlt v piatom a šiestom ročníku všeobecného lekárstva a v štvrtom ročníku zubného lekárstva. Táto prednáška je zameraná na definíciu normálneho krvného tlaku a hypertenzie, na metódy určovania krvného tlaku a na posudzovanie hodnôt krvného tlaku, diferenciálnu diagnostiku a liečbu artériovej hypertenzie u detí a adolescentov.

Autorka poskytuje študentom informácie týkajúce sa artériovej hypertenzie u detí a adolescentov.

Kľúčové slová: hypertenzia, krvný tlak, liečba

autor: Ingrid Schusterová | pracovisko: Klinika detí a dorastu | publikované: 6.2.2017 | posledné úpravy: 10.2.2017
citácia: Schusterová Ingrid: Artériová hypertenzia u detí a adolescentov. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 6.2.2017, posledná aktualizácia 10.2.2017 [cit. 2017-10-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=251>. ISSN 1337-7000.