Anémie u detí

"Anémie u detí" je prednáška určená pre študentov lekárskych fakúlt v piatom a šiestom ročníku všeobecného lekárstva a v štvrtom ročníku zubného lekárstva. Anémia sa definuje ako abnormálne zníženie počtu hemoglobínu, hladiny hematokritu, alebo počtu erytrocytov pod referenčný rozsah u zdravých detí adaptovaný na vek.  Táto prednáška je zameraná na klinickú klasifikáciu, diferenciálnu diagnostiku, klinickú symptomatológiu, diagnostiku a liečbu anémie v detskom veku.

Autorka prezentuje klasifikáciu, diagnostiku a liečbu prípadov anémie u detí.

pdf Anémie u detí Stiahnuť - Anémie u detíOtvoriť v novom okne - Anémie u detí 10.2.2017 3.83 MB registrovaný používateľ Creative Commons License

Kľúčové slová: anémia, deti, klasifikacia, liečba

autor: Ingrid Schusterová | pracovisko: Klinika detí a dorastu | publikované: 5.9.2016 | posledné úpravy: 10.2.2017
citácia: Schusterová Ingrid: Anémie u detí. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 5.9.2016, posledná aktualizácia 10.2.2017 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=237>. ISSN 1337-7000.