Pôsobenie prachu na človeka má viacero aspektov a prístupov. V prenáške sú rozoberané jednotlivé aspekty pôsobenia prachu na organizmus podľa jeho charakteru. Súčasne je rozoberaná problematika primárnej prevencie pred nepriaznivým pôsobením prachu s jednotlivými opatreniami potrebnými pre zabránenie vzniku choroby z povolania. V časti zdravotnej prevencie sú popisované jednotlivé vyšetrenia vrámci funkčnej diagnostiky ochorení dýchacieho systému, ich využitie a interpretácia.

Autor sa v prezentácii venuje problematike pôsobenia prachu a jeho vplyvu na zdravie človeka.

Kľúčové slová: prašnosť, ochrana zdravia

Tento príspevok nebol skontrolovaný garantom obsahu portálu.

autor: Marek Varga | pracovisko: Klinika pracovného lekárstva a klinickej toxikológie | publikované: 13.10.2008 | posledné úpravy: 13.10.2008
citácia: Varga Marek: Pôsobenie prachu na človeka a ochrana zdravia pred nepriaznivými účinkami prachu. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 13.10.2008, posledná aktualizácia 13.10.2008 [cit. 2017-09-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=20>. ISSN 1337-7000.