Legislatíva SR v oblasti pracovného lekárstva

Legislatíva v oblasti pracovného lekárstva je podklad prednášok zaoberajúci sa súčasnou platnou legislatívou v oblasti pracovného lekárstva, pracovnej zdravotnej služby a bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci.

Materiál je určený predovšetkým študentom odboru všeobecného lekárstva a verejného zdravotníctva. Pojednáva o súčasne platnej legislatíve v Slovenskej republike v oblasti pracovného lekárstva a toxikológie s výberom najpodstatnejších paragrafov jednotlivých zákov, nariadení vlády a vyhlášok Ministerstva zdravotníctva SR.

Kľúčové slová: pracovné lekárstvo, legislatíva, pracovné lekárstvo, toxikológia, pracovná zdravotná služba

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 1
rating
používateľské hodnotenie

Tento príspevok nebol skontrolovaný garantom obsahu portálu.

autor: Marek Varga | pracovisko: Klinika pracovného lekárstva a klinickej toxikológie | publikované: 10.10.2008 | posledné úpravy: 10.10.2008
citácia: Varga Marek: Legislatíva SR v oblasti pracovného lekárstva. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 10.10.2008, posledná aktualizácia 10.10.2008 [cit. 2017-10-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=19>. ISSN 1337-7000.