Dolná končatina – prehľad stavby

Prezentácia „Dolná končatina – prehľad stavby“ podáva prehľad kostí, ktoré tvoria kostru dolnej končatiny. Sú rozdelené na pletenec dolnej končatiny a kostru voľnej dolnej končatiny. Nasleduje prehľad spojení kostí pomocou kĺbov a väzov a prehľad svalových skupín s jednotlivými svalmi a ich funkciami.

Autorka poskytuje prehľad stavby dolnej končatiny.

Kľúčové slová: dolná končatina, kostra, panva, kĺby, väzy, svaly

Odbor:

autor: doc. MVDr. Silvia Rybárová, PhD. | pracovisko: Ústav anatómie | publikované: 22.11.2012 | posledné úpravy: 31.10.2013
citácia: Rybárová Silvia: Dolná končatina – prehľad stavby. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 22.11.2012, posledná aktualizácia 31.10.2013 [cit. 2014-10-22] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=150>. ISSN 1337-7000.