Medicínska informatika

Medicínska informatika predstavuje vednú disciplínu zaoberajúcu sa systematickým spracovaním údajov, informácií a poznatkov v medicíne a zdravotnej starostlivosti. Informatika v medicíne má teda svoje nezastupiteľné miesto a ovplyvňuje fungovanie celého systému zdravotníctva i vzdelávacej prípravy jeho zamestnancov. Priložené prezentácie a učebnica sumarizújú súbor poznatkov, ktoré jo možné použiť ako základ pri štúdiu tejto problematiky.

Autor poskytuje študentom podklady k predmetu Medicínska informatika.

Práca vznikla v rámci riešenia projektu národnej grantovej agentúry KEGA 3/6329/08 "Laboratórium virtuálnej nemocnice na báze nemocničných informačných systémov".

pdf Informácie k predmetu Stiahnuť - Informácie k predmetuOtvoriť v novom okne - Informácie k predmetu 4.10.2017 1.4 MB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License
pdf Základné pojmy Stiahnuť - Základné pojmyOtvoriť v novom okne - Základné pojmy 4.10.2017 301.92 KB používateľ na príslušnej fakulte Creative Commons License

Kľúčové slová: informatika, eHealth, informačné systémy, informačné technológie

autor: Jaroslav Majerník | pracovisko: Ústav lekárskej informatiky | publikované: 24.9.2016 | posledné úpravy: 4.10.2017
citácia: Majerník Jaroslav: Medicínska informatika. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 24.9.2016, posledná aktualizácia 4.10.2017 [cit. 2017-10-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=147>. ISSN 1337-7000.