Horúčka

Horúčka je nešpecifickým prejavom mnohých ochorení. Vo viac ako 90% ju vyvoláva infekcia, najčastejšie vírusová alebo baktériová. Definuje sa ako vzostup telesnej teploty nad 38°C, je dôležitým príznakom chorôb v detskom veku a najčastejším dôvodom pre návštevu pediatra.

Dokument horúčka špecifikuje odporúčané diagnostické a liečebné postupy.

pdf Horúčka Stiahnuť - HorúčkaOtvoriť v novom okne - Horúčka 7.7.2008 132.66 KB registrovaný používateľ Creative Commons License

Kľúčové slová: horúčka

autor: Ľudmila Podracká, Lászlo Kovács | pracovisko: Klinika detí a dorastu | publikované: 7.7.2008 | posledné úpravy: 9.3.2011
citácia: Podracká Ľudmila, Lászlo Kovács: Horúčka. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 7.7.2008, posledná aktualizácia 9.3.2011 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=13>. ISSN 1337-7000.