Vybrané animácie z anatómie

Výber animácií predstavuje ukážky výstupov 3D systému virtuálnej projekcie a možnosti využitia 3D modelu ľudského tela vo výučbe. Prezentované sú napríklad prehľad priebehu a. carotis communis a vetiev a. carotis externa, ako aj prehľad krvného zásobenia hlavy a krku z iných zdrojov. Popísané sú aj povrchové a hlboké vény hlavy a krku. Ďalej je v animáciách poskytnutý opis všetkých tepien hornej a dolnej končatiny, ich vetiev a anastomóz medzi nimi.
Práca vznikla v rámci riešenia projektu národnej grantovej agentúry KEGA 017UPJŠ-4/2016 "Vizualizácia výučby humánnej anatómie formou videodokumentácie pitiev a multimediálnych edukačných diel".

Autori poskytujú ukážky animácií 3D systému virtuálnej projekcie.

Kľúčové slová: hlava, krk, cievy, horná končatina, dolná končatina, krvné zásobenie

Odbor:

autor: Darina Kluchová, Jozef Mihalik, Silvia Rybárová, Jaroslav Majerník | pracovisko: Ústav anatómie, Ústav lekárskej informatiky | publikované: 14.10.2011 | posledné úpravy: 20.10.2017
citácia: Kluchová Darina, Jozef Mihalik, Silvia Rybárová, Jaroslav Majerník: Vybrané animácie z anatómie. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 14.10.2011, posledná aktualizácia 20.10.2017 [cit. 2017-10-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=129>. ISSN 1337-7000.