MEFANET 2008

Vzdelávacia sieť lekárskych fakúlt MEFANET organizovala konferenciu MEFANET 2008. Druhý ročník konferencie zameranej na rozvoj výučby lekárskych disciplín pomocou moderných informačných technológií sa konal v dňoch 20. – 21. 11. 2008 v Brne, Hotel Voroněž I. MEFANET 2008 poskytla priestor pre výmenu skúseností pedagógov a študentov lekárskych a zdravotníckych odborov s odborníkmi z oblasti zdravotníckej informatiky a elektronickej podpory výučby. Okrem moderných tém ako sú e-learning, telemedicína či moderné informačné technológie, bola konferencia zameraná aj veľmi konkrétne na elektronickú podporu výučby v odboroch zubné lekárstvo - stomatológia a maxilofaciálna traumatológia.

Témy konferencie MEFANET 2008:

• Informačné a komunikačné technológie a ich aplikácie vo výučbe lekárskych odborov:
    • telemedicína,
    • webové obrazové archívy,
    • výučbové portály,
    • multimediálne učebné pomôcky.
  • Elektronická podpora výučby v bakalárskych a magisterských študijných programoch na lekárskych fakultách.
  • Informačné a komunikačné technológie v celoživotnom vzdelávaní lekárov a zdravotníckych pracovníkov.
  • Skúsenosti pedagógov a študentov s využitím informačných technológií vo výučbe lekárskych odborov:
    • hodnotenie kvality obsahu elektronických informačných zdrojov,
    • podpora výučby zahraničných študentov.
  • Metodika pre efektívnu tvorbu elektronických učebných pomôcok.
  • Legislatívna problematika, autorské práva.
  • Multimediálne učebné pomôcky pre výučbu lekárskych odborov:
    • ZUBNÉ LEKÁRSTVO – STOMATOLÓGIA,
    • MAXILOFACIÁLNA TRAUMATOLÓGIA.

Aktuálne informácie o projekte a konferenciách MEFANET sú zverejnené na stránkach www.mefanet.cz.

pdf MEFANET 2008 prvé oznámenie Stiahnuť - MEFANET 2008 prvé oznámenieOtvoriť v novom okne - MEFANET 2008 prvé oznámenie 4.6.2008 2.3 MB ktokoľvek Creative Commons License
pdf Tlačová správa konferencie Stiahnuť - Tlačová správa konferencieOtvoriť v novom okne - Tlačová správa konferencie 15.1.2009 625.2 KB ktokoľvek Creative Commons License
Odkazy:
Odkaz   Dátum Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia
html Konferencia MEFANET 2008 Prejsť - Konferencia MEFANET 2008Otvoriť v novom okne - Konferencia MEFANET 2008 14.10.2011 ktokoľvek Creative Commons License

Kľúčové slová: MEFANET

Odbor:

autor: Jaroslav Majerník | pracovisko: Ústav lekárskej informatiky | publikované: 4.6.2008 | posledné úpravy: 4.3.2017
citácia: Majerník Jaroslav: MEFANET 2008. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov :: Portál Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach [online] 4.6.2008, posledná aktualizácia 4.3.2017 [cit. 2017-10-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf.upjs.sk/clanky.php?aid=11>. ISSN 1337-7000.